Zveza svobodnih sindikatov Slovenije je uspešno kandidirala na razpisu Ministrstva za javno upravo za pridobitev sredstev v okviru Evropskega socialnega sklada za izvedbo projekta »KREPITEV SOCIALNEGA DIALOGA PREKO ORGANIZACIJ SOCIALNIH PARTNERJEV«. Projekt, ki bo trajal do maja 2011, delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada. Projekt se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja človeških virov za obdobje 2007-2013, razvojne prioritete: Institucionalna in administrativna usposobljenost; prednostne usmeritve: Spodbujanje razvoja nevladnih organizacij, civilnega in socialnega dialoga.
Krepitev socialnega dialoga preko organizacij socialnih partnerjev (Usposabljanje promotorjev socialnega dialoga)
-
17.10.2019
Izobraževanje športniku vliva pogum in dodatno energijo
Branilec Juventusa, Giorgio Chiellini, je v preteklosti že spregovoril o tem, kako mu je izobraževanje pomagalo pri celostnem osebnem razvoju, kar se je odražalo tudi v boljših predstavah na igrišču.
-
9.3.2017
Nogometaši bodo odslej lahko študirali tudi na Cipru
Svetovno združenje nogometnih sindikatov FIFPro in Univerza v Nikoziji (UNIC, Ciper) sta s podpisom pogodbe o sodelovanju, več kot 1000 nogometašem s celega sveta omogočila vpis na dodiplomski in podiplomski program študija na daljavo.
-
14.12.2016
Domžalčani uspešno zaključili trening komunikacijskih spretnosti
Včeraj je bil za nogometaše NK Domžale prav poseben dan. Kot prvi izmed desetih prvoligaških klubov, so namreč zaključili petnajsturno izobraževanje oziroma trening komunikacijskih spretnosti.
-
21.9.2015
Suad Fileković, prvi slovenski diplomant na UCN Denmark
V mesecu juniju je po slabih štirih letih študija na danski univerzi UCN Denmark, diplomiral prvi slovenski, zdaj že bivši profesionalni športnik, nogometaš Suad Fileković.
-
20.2.2015
Prvi diplomanti mednarodnega študijskega programa na daljavo FIFPro Online Academy
Na sedežu svetovnega združenja nogometnih sindikatov FIFPro so podelili diplome prvim šestim diplomantom mednarodnega študijskega programa na daljavo, na UCN Denmark.
-
19.8.2014
Na študij v tujino odhaja nov val odličnih slovenskih športnic in športnikov
Vpisni postopek na študijski program športnega menedžmenta, ki poteka na Danskem je uspešno zaključilo vseh 10 športnic in športnikov, ki so kandidirali za vpis.
Krepitev socialnega dialoga preko organizacij socialnih partnerjev (Usposabljanje promotorjev socialnega dialoga)
Usposabljanje promotorjev socialnega dialoga
OPIS PROJEKTA
Projekt je namenjen krepitvi vloge socialnega dialoga na vseh ravneh delovanja, izboljšanju kvalitete upravljanja socialnega dialoga, povečanju usklajenosti delovanja socialnih partnerjev, vključevanju širše javnosti v proces socialnega dialoga ter utrditvi pretoka informacij med teorijo in prakso.
Projekt bo s svojimi učinki in rezultati prispeval k večjemu razumevanju socialnega dialoga kot sestavnega dela razvoja družbe, gospodarstva, medčloveških odnosov, prav tako pomembno pa tudi k večjemu razumevanju in vključevanju ranljivih skupin v družbo. Učinkovit socialni dialog, katerega vzpostavitev in vzdrževanje je eden izmed glavnih strateških ciljev tega projekta, ima namreč naslednje večdimenzionalne pozitivne učinke:
- zvišanje ravni pravic na področju socialnega varstva,
- večje poznavanje vsebine teh pravic,
- povečanje dostopnosti do pravic socialnega varstva in s tem večje uveljavljanje le-teh,
- povečanje povezanosti med različnimi vrstami socialnih pravic,
- povečanje preglednosti sistema socialnega varstva,
- večja motiviranost zaposlenih za delo na osebnostni ravni,
- večja produktivnost na ravni podjetja,
- izboljšanje gospodarskih kazalcev na ravni države,
- izboljšanje informiranosti širše javnosti o pomenu in procesu socialnega dialoga,
- aktivno vključevanje različnih ciljnih javnosti v proces socialnega dialoga.
Projekt bo s tem, ko bo sledil postavljenim osnovnim strateškim ciljem, pozitivno vplival na ekonomsko-socialni razvoj tako družbe kot posameznikov in posameznic, vključenih vanjo ter na zvišanje socialne vključenosti ranljivih skupin prebivalstva in zmanjšanje družbenega razslojevanja.
- Prvi strateški cilj: krepitev vloge socialnega dialoga med socialnimi partnerji,
- Drugi strateški cilj: izboljšanje kvalitete upravljanja socialnega dialoga med socialnimi partnerji,
- Tretji strateški cilj: povečanje mreženja med socialnimi partnerji tako na nacionalni kot na mednarodni ravni,
- Četrti strateški cilj: vključevanje širše javnosti v proces socialnega dialoga,
- Peti strateški cilj: vzpostavitev pretoka informacij med teorijo in prakso z zunanjo evalvacijo socialnega dialoga.
Na osnovi postavljenih osnovnih strateških ciljev ter iz njih izpeljanih aktivnosti bo projekt pripomogel k večji prepoznavnosti socialnega dialoga kot orodja za izboljševanje socialno ekonomskega položaja posameznika, ob upoštevanju vzajemne odgovornosti nosilcev procesa, kar vključuje tudi poudarek na ravnotežju moči, kulturi dialoga in transparentnosti pretoka informacij.
Projekt se bo partnersko vezal na nacionalne predstavnike socialnih partnerjev s strani delodajalcev, t. j. na povezovanje z Gospodarsko zbornico Slovenije (GZS) ter Združenjem delodajalcev Slovenije (ZDS) ter na mednarodne sindikalne partnerje iz Nemčije (DGB) ter Švedske (LO). Razlog, zakaj v projekt vključujemo Švedsko, je v prvi meri njena izjemno visoka stopnja socialnega dialoga, ki je vidna preko zelo visokega članstva v organizacijah socialnih partnerjev. Razlog, zakaj v projekt vključujemo partnerje iz Nemčije, je dejstvo, da dokajšen del slovenskega zakonodajnega sistema na različnih področjih izhaja iz nemškega zakonodajnega okvirja.
Več o projektu ...
Foto galerije
Usposabljanje promotorjev socialnega dialoga
Projekt je namenjen krepitvi vloge socialnega dialoga na vseh ravneh delovanja, izboljšanju kvalitete upravljanja socialnega dialoga, povečanju usklajenosti delovanja socialnih partnerjev, vključevanju širše javnosti v proces socialnega dialoga ter utrditvi pretoka informacij med teorijo in prakso.
- Več o usposabljanju promotorjev socialnega dialoga.