”Ne prirejaj!” (Don't Fix it !”)
-
2.3.2023
ROGE25, mednarodni projekt namenjen razvoju ženskega nogometa
-
1.3.2023
Prvi uradni obisk sindikata SPINS pri novem ministru za šport, Matjažu Hanu
Predstavnika sindikata SPINS, sta opravila prvi uradni obisk pri novem ministru za šport, na Ministrstvu za gospodarstvo, turizem in šport, gopodu Matjažu Hanu.
-
1.3.2023
1. marec, dan ničelne diskriminacije (#ZeroDiscriminationDay)
Prvega marca Organizacija Združenih Narodov obeležuje dan ničelne diskriminacije (#ZeroDiscriminationDay) in SPINS se je pridružil tej mednarodni kampanji.
-
3.1.2023
Optimizacija reševanja disciplinskih postopkov NZS je nujna!
Sindikat SPINS se je odzval na zaostanke pri sprejemanju disciplinskih odločb ter nepopolno izpolnjevanje sklepov Disciplinskega sodnika NZS.
-
21.11.2022
SPINS izraža podporo Sindikatu novinarjev Slovenije
Sindikat profesionalnih igralcev nogometa Slovenije izraža podporo noveli Zakona o Radioteleviziji Slovenija in posledično k prizadevanjem Sindikata novinarjev Slovenije.
-
11.11.2022
Sindikat SPINS izvršnemu odboru NZS predstavil svoje pobude
Na Brdu pri Kranju se je včeraj sestal izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije, na katerega so bili prvič uradno povabljeni tudi predstavniki sindikata SPINS.
”Ne prirejaj!” (Don't Fix it !”)
Uvod v projekt
V okviru svetovnega združenja nogometnih sindikatov FIFPro, so se projekta lotili zelo resno in pripravili obsežen program vsebin, ki naj bi se izvajale v naslednjih dveh letih. Glavni cilj akcij je zmanjšati pojavnost nameščenja rezultatov na nogometnih tekmah in potencialnega pojavljanja s tem povezanih aktivnosti znotraj evropskega nogometa. Namen projekta je dvig ozaveščenosti med nogometaši, sodniki, delegati in funkcionarji v posameznih državah oziroma njhovih organizacijah. Prav tako je potrebno opozoriti državne organe na pomembnost tovrstne problematike ter čim bolj učinkovito izkoreninjenje le te. Prav tako bo dan povdarek na izboljšanje splošnega (negativnega) stanja v profesionalnem nogometu, ki velikokrat vodi oziroma je vzrok za nameščanje tekem. Tukaj mislimo predvsem na nasilje, nadlegovanje in ustrahovanje na delovnem mestu, slabo obveščanje oziroma poročanje o teh kršitvah, nespoštovanje pogodbenih obveznosti in predvsem pomanjkanje izkušenj ter znanja med nogometnimi delavci ter državnimi funkcionarji. Vsemu naštetemu se je možno upreti le z ustanovitvijo močnih in ustreznih mrež na nacionalnih in evropski ravni, z namenom izkoreninjenja (boja) proti nameščenju rezultatov nogometnih tekem.
Kot smo že omenili, bo aktivno vlogo pri omenjenem projektu odigrala tudi Slovenija, in sicer s predstavniki SPINS v delovnih telesih projektnih aktivnosti. Projekt, ki se bo zaključil v juniju 2014, je vsekakor priložnost za vse deležnike v nogometu in izven njega, vključujoč institucije EU, državne organe in ostale vpletene v posameznih državah, da povzamejo in implementirajo najboljše prakse, ki se bodo izvajale v tem času. Rezultati projekta bodo poleg tradicionalnih načinov obveščanja prav tako objavljeni v obširni raziskavi, metodoško podobni Črni knjigi za vzhodno Evropo, ki jo je FIFPro že predstavil v preteklosti.